9 lutego w hali sportowej przy SP Alwernia odbył się gminny etap Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Organizatorami  zawodów byli Dyrektor i nauczyciele wychowania fizycznego  SP Alwernia (Jacek Zmarzły, Dariusz Szpila i Piotr Krzysztoforski).  Pan Dyrektor Paweł Kozikowski przywitał wszystkich gości i rozpoczął zawody.
Do rywalizacji w kategorii dziewcząt przystąpiły trzy drużyny: SP Alwernia, SP Kwaczała i SP Brodła.
W grupie chłopców zagrały: SP Grojec, SP Alwernia, SP Kwaczała i SP Brodła.
Nie obyło się bez emocji w finale dziewcząt, który  rozstrzygnął dopiero tie-break. W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP Kwaczała.

WYNIKI TURNIEJU :
        Dziewczęta :                                               Chłopcy:
I m –   SP Kwaczała                                                           I m – SP  Kwaczała
II m –  SP Alwernia                                                           II m – SP Kwaczała (II reprezentacja)
III m – SP Brodła                                                              III m –SP Alwernia
Najlepszą zawodniczką została wybrana  Aleksandra Radzichowska (SP Alwernia).  Najlepszym zawodnikiem  Kamil Zabaglo(SP Kwaczała).
Zawody sędziowali nauczyciele Pani Anna Hojowska, Robert Biel, Piotr Krzysztoforski i Dariusz Szpila.

Zespoły za miejsca I-III otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczył Pan Burmistrz Tomasz Siemek. Zwycięscy otrzymali  puchary ufundowane przez Gminę Alwernia.

Do etapu powiatowego w kategorii dziewcząt zakwalifikował się zespół SP Kwaczała i chłopców również SP Kwaczała.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii >>