Aktualności

Od 4 do 7 grudnia w naszej szkole miały miejsce działania, których celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W poniedziałek odbyło się otwarcie wystawy „Książkowi ulubieńcy”, która jest końcowym efektem projektu czytelniczego, realizowanego w klasach 4-7 szkoły podstawowej i w klasach gimnazjalnych.

Głośne czytanie fragmentów nowo zakupionych książek na zajęciach lekcyjnych oraz informacja o tym jaka książka czytana jest w danej klasie, pozwoliła zapoznać się z niektórymi tytułami nawet tym uczniom, którzy nie zaglądają zbyt często do biblioteki. W wydzielonej części biblioteki zwanej „Przystankiem Literackim”, można było posłuchać fragmentów książek czytanych przez uczniów, bibliotekarzy oraz rodziców.


We wtorek książki wyszły na korytarze szkolne, gdzie odbywała się „degustacja książek” obsługiwana przez łączników bibliotecznych.
Mikołajkowa środa była dniem przebierańców. Uczniowie klas młodszych wcielali się w postacie z książek. W bibliotece odbywała się sesja zdjęciowa, tworzenie krótkich scenek z udziałem tych postaci oraz „słodkie wypożyczanie”. Za wypożyczenie w tym dniu książki uczniowie częstowani byli cukierkami.

W ostatnim dniu Festiwalu Czytania odbyło się głosowanie na hit książkowy roku 2017. Zwyciężyły trzy tytuły: serie książek: „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa M. Widmarka i H. Willis, oraz książka
J.R.R. Tolkiena „Hobbit czyli tam i z powrotem”.

Wszystkim, którzy pomagali w przeprowadzeniu tej akcji czytelniczej oraz uczestnikom, bibliotekarze serdecznie dziękują.