Aktualności

Dzięki środkom finansowym  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o kilkaset nowości książkowych. Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. (12 000 zł. z programu + 3 000 zł. od Gminy Alwernia). Na dzień dzisiejszy kupiliśmy już lektury, kontynuacje ciekawych serii wydawniczych,  książki  interesujące dzieci i młodzież. Nowości cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Niektórzy codziennie ustawiają się w kolejce po nową książkę z ulubionej serii. Jest też grupa młodzieży, która pomaga bibliotekarzom w opracowaniu nowych zbiorów, pieczętują, naklejają kody kreskowe, oprawiają książki.

 

W październiku średnia wypożyczeń książek w bibliotece szkolnej wyraźnie wzrosła w stosunku do roku poprzedniego. W październiku roku 2016 uczniowie wypożyczyli 421, a w październiku roku bieżącego 795 książek.   To efekt pojawienia się w bibliotece nowych, ciekawych, pięknie wydanych i wyczekiwanych książek.Jesteśmy w trakcie realizacji działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży:
- trwa konkurs „Czytelnik Roku 2017” organizowany we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Alwerni,


-uczniowie klas 1-3 uczestniczą w zajęciach „Głośnego czytania” w bibliotece szkolnej,- w październiku klasa 2 zaprezentowała swoim kolegom, przedszkolakom i seniorom, program artystyczny o Krasnalu Hałabale,
- uczniowie klas 4 pod kierunkiem bibliotekarza przygotowali przedstawienie pt. „Wiedźma Multimedia”,

- pierwszoklasiści uczestniczyli w uroczystej lekcji bibliotecznej,
- jesteśmy w trakcie realizacji projektu czytelniczego „Książkowi ulubieńcy”, który planujemy zakończyć wystawą pod tym samym tytułem.
Przygotowujemy jeszcze konkurs czytelniczy „W baśniowym świecie” oraz  Festiwal Czytania, wydarzenie promujące czytelnictwo z udziałem dzieci i młodzieży naszej szkoły.