Aktualności

13 października uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Alwerni spotkali się, by świętować Dzień Edukacji Narodowej. Podziękowali oni swoim nauczycielom za całoroczną pracę, wysiłek wkładany w nauczanie. Życzyli im także uśmiechu Fortuny, dalszych sukcesów zawodowych i tego, by szlachetne zdrowie ich nie opuszczało.

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej był wyjątkowy, bowiem budynek szkoły obchodził swoje zacne pięćdziesiąte urodziny. W związku z tym przypomniano historię budynku naszej placówki: kto, kiedy i w jakich okolicznościach zabiegał o jego powstanie. Pokazano również zmiany jakie zaszły w jego wyglądzie zewnętrznym.

 

W naszej uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta Alwernia - Pan Tomasz Siemek, Zastępca Burmistrza – Pani Anna Rajca, Przewodniczący Rady Miejskiej – Pan Tomasz Tomaszewski, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni – Pan Marek Skowronek, Członek Zarządu ds. Technicznych „Alwernia” Spółka Akcyjna – Pan Mirosław Olech oraz Przewodnicząca Komisji Oświatowej – Pani Katarzyna Drabiec. Nie zabrakło także nauczycielek, które pracowały jako pierwsze w nowo otwartym budynku szkoły. Swoją obecnością zaszczyciły nas Panie: Anna Kurdziel i Maria Uroda.

 

W czasie swego przemówienia Dyrektor Szkoły podziękował władzom za opiekę nad szkołą i zrozumienie dla podejmowanych działań. Wręczył także po raz pierwszy nagrodę dla Przyjaciela Szkoły. Otrzymały ją Zakłady Chemiczne Alwernia, które wielokrotnie wspierały nas i nasze przedsięwzięcia i na które zawsze możemy liczyć.