Aktualności

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

20 stycznia odbył się III Gminny Konkurs Czytelniczy „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Jego przedmiotem była wnikliwa znajomość książki Krystyny Siesickiej „Zapałka na zakręcie”.W konkursie wzięło udział 15 uczestników ze szkół podstawowych
z Alwerni, Poręby Żegoty, Regulic, Kwaczały i Grojca. Wszyscy wykazali się świetną znajomością nie tylko samej powieści ale także biografii autorki.

Najlepszymi okazały się być:

Natalia Mitka ze Szkoły Podstawowej z Alwerni, która zajęła I m.;

Zofia Mirek ze Szkoły Podstawowej z Grojca – laureatka II m.;

Hanna Jakóbik ze Szkoły Podstawowej z Poręby Żegoty, która zajęła III m.

Wszyscy uczestniczący w konkursie zostali nagrodzeni. Sponsorem nagród był Pan Burmistrz – Tomasz Siemek oraz Kwiaciarnia Dekoren z Alwerni. Sponsorom bardzo dziękujemy, a uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Galeria konkursu >>