Aktualności

Dzięki przekazaniu 1% podatku przez osoby, które postanowiły wesprzeć w ten sposób Naszą Szkołę możliwy był zakup szafek szatniowych dla 40 uczniów. Otrzymana kwota za rok 2016 wyniosła 4577,10 zł. W planach mamy zakup kolejnych szafek, aby w najbliższym czasie każdy uczeń miał własną. W imieniu uczniów dziękuję serdecznie wszystkim podatnikom, którzy zdecydowali się przekazać 1% podatku dla Naszej Szkoły.

Dyrektor
Paweł Kozikowski

23 listopada uczniowie z klas 1 - 3 wzięli udział w pięknej uroczystości, zatytułowanej „Wspomnień czar…” cz.2.
W spotkaniu uczestniczyły Panie, które w budynku naszej szkoły rozpoczynały edukację: P. Bronisława Wójcik (była nauczycielka j. polskiego), P. Halina Knapik (nauczycielka bibliotekarka), P. Dorota Cichoń (wychowawca świetlicy szkolnej)  i P.Maria Skowrońska (nauczycielka kształcenia zintegrowanego). Panie interesująco opowiadały o tym,  jak wyglądała szkoła dawniej, co działo się na przerwach, w co dzieci lubiły się bawić, jakie książki czytały i jak one wyglądały. Mówiły również o przyjaźniach, które narodziły się 50 lat temu i trwają do dnia dzisiejszego. Wypowiedzi gości były przeplatane wesołymi piosenkami, krótkimi scenkami oraz wierszami w wykonaniu klasy 2 i 1a. Uroczystość przygotowały panie: Jadwiga Zub i Anna Zielińska.

Dzięki środkom finansowym  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, biblioteka szkolna wzbogaciła swój księgozbiór o kilkaset nowości książkowych. Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 000 zł. (12 000 zł. z programu + 3 000 zł. od Gminy Alwernia). Na dzień dzisiejszy kupiliśmy już lektury, kontynuacje ciekawych serii wydawniczych,  książki  interesujące dzieci i młodzież. Nowości cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Niektórzy codziennie ustawiają się w kolejce po nową książkę z ulubionej serii. Jest też grupa młodzieży, która pomaga bibliotekarzom w opracowaniu nowych zbiorów, pieczętują, naklejają kody kreskowe, oprawiają książki.

Gimnazjaliści z naszej szkoły przez dwa dni wędrowali przez Archipelag Skarbów. Taką nazwę nosi program profilaktyki młodzieżowej, w którego zakresie oddziaływania mieści się wychowanie ku miłości i odpowiedzialności.
Jak uniknąć uzależnień? Jak radzić z gniewem i presją rówieśników? Czym jest prawdziwa miłość i gdzie szukać autorytetów? O tym uczy młodzież Archipelag Skarbów – nietypowy i nowatorski program profilaktyczny.